Чесно кажучи, вже стомили всі ці викриття з приводу величезної шкоди здоров'ю електронних сигарет. Так, Е-сигарета менш шкідлива, ніж звичайна. Але як не крути, це куріння, ширяння (як завгодно назви), а нікотин надходить в організм і приносить туди з собою не вітаміни з мінералами. Загалом у сьогоднішньому огляді ми не стосуватимемося заїжджених тем, а обговоримо два найбільш, мабуть, актуальні міфи, з якими ніяк не можуть розлучитися одноразові POD-системи.
Це твердження з'явилося після кількох публікацій про те, наскільки багаторазові ПОД-системи практичніші, дешевші і кращі за одноразові. Причина банальна і всім зрозуміла. підвищити продаж відкритих Е-сигарет. Але мабуть зрозуміла вона далеко не всім, тому що якщо промоніторити відгуки на різних ресурсах про одноразки, то там чимало людей дійсно обурюється з приводу обману з кількістю затяжок.
Пара простих навідних питань:
Таких аналогій можна навести сотні, а відповідь завжди буде одна – все залежить від експлуатації, популярності бренду та ще безлічі змінних. Це стосується і кількості тяг в одноразках. Один парильник тягне по мужицьки, як останній раз, і одна затяжка триває 4-5 секунд, а інший насолоджується дрібними нетривалими тягами. У кого з них кількість затяжок буде наближена до заявлених виробників? Риторичне питання.
Але турбує навіть не це. Ось цікаво, хто з тих негідників насправді вважав, скільки він зробив тяг з електронки? Імовірно в 99,9%, що ніхто. Але окремі ентузіасти вейпінгу все ж таки проводили експерименти та різні розрахунки. Вийшло приблизно таке:
При цьому дуже важливо розуміти, що вказана кількість затяжок в одноразових ПОДах – це не гарантована, а потенційно максимально можлива кількість тяг, про що виробники прямо і заявляють. Що ми маємо у сухому залишку? Ті самі підрахунки та експерименти закінчилися одним стійким висновком. З урахуванням всіх змінних у вигляді випаровування жижки вже після затягування та залишків заправки в системі, яку випарувати до кінця не виходить, одноразові ПОДи можуть видати заявлену кількість тяг при довжині затягування в одну секунду. Можливо, виробник навіть закладає приблизно таку схему ширяння, коли вказує кількість тяг на пристрої.
Чи можна занести до категорії обману? Навряд чи. Скоріше це простий жорстокий маркетинг, у якому якщо потрібно, то виробник доведе, що його товар повністю відповідає заявленим характеристикам. Але в реальному житті досягти цих значень значно складніше. Ми стикаємося з такими повсюдно зі всілякими групами товарів, тому чомусь одноразові електронні сигарети повинні якось особливо виділятися в загальній грі маркетингу між виробником і споживачем. До речі, у широко відомих брендів все ж таки кількість затяжок максимально наближена до заявлених, так що вибір бренду – ndash; теж далеко не останній фактор, що має значення.
Більшість любителів електронок віддають перевагу одноразкам не за їх просту експлуатацію – ніяких заправок, заряджання тощо. Це все другорядне. Смак – ось за що вибирають одноразові Е-сигарети. Ми підібралися до другого міфу.
Займатися цією нісенітницею з метою заощадити копійчані фінанси на купівлі заводської відкритої ПОД-системи – ідея, м'яко кажучи, дивна. Але кожному своє, як то кажуть. А ось твердження, що вийде нескінченно парити смачну одноразку, але з характеристиками електронки, що перезаряджається, перезапрягається, не витримує жодної критики.
За смак в одноразовому ПОД відповідає якісна жижа, яка, швидше за все, використовується виробниками виключно для заправки неперезаправних систем:
Плюс додаємо реалізацію вати та випарника, які мають істотні відмінності від змінних картриджів, що перезаправляються. Якщо подивитися на ту саму ватку чималих розмірів до талого просочену жижею, то розкривається вся суть даної системи:
Ну ось, все сходиться! Розбираємо одноразку, просочуємо знову вату і смакуємо з тією ж насиченістю далі. Ні і ще раз ні. По-перше, одноразові ПОД по суті мають той же нагрівальний елемент, що і змінні картриджі. Він не вічний і не буде нескінченно розігрівати на однаковому рівні величезний шмат вати, яка наскрізь просочена жижею. По-друге, як уже згадувалося, флаконні заправки для POD-систем менш насичені, ніж заправлена в одноразку смакота. Загалом, жодний “колгосп” з платами, паяльником та просоченням вати заново не поверне в одноразову ту ж насиченість смаку, а лише витратить ваш час.
Сподіваємося, що ви почерпнули для себе щось нове та цікаве з цього невеликого екскурсу у світ одноразових ПОД-систем. Також рекомендуємо вам ознайомитись з іншими популярними темами світу електронок, а саме: