Догляд за кальяном передбачає не тільки чистку колби, а й повне (саме ПОВНЕ) розбирання апарату для подальшого очищення абсолютно всіх без винятку доступних і не дуже місць. Але як часто буває? Ось середньостатистичний список, як відбувається догляд за кальяном вдома:
Результат завжди один – це нескінченні запити в гугле “Чому не відчуваю смаку кальяну? Чому є сторонній смак у кальяні? Чому після чищення кальяну все одно відчувається присмак гару? і т.д. А чому? Кальян після куріння не просто збирає в собі залишки гліцерину, патоки, ароматизаторів, запеклого сиропу, а накопичує все це. При кожному наступному покурі частина осаду починає підгоряти або легко активуються характеристики залишків минулої аромки і поверх вже існуючого шару накладається наступний шар непотрібних домішок в кальяні. Цей процес циклічний.
Чистий кальян є запорукою смачного димного покуру. А як його зробити чистим, зараз розповімо.
По-перше, не потрібно навіть намагатися мити кальян зсередини ганчірочками, губками, пальцями і просто струменем води. Це рівнозначно тому, що ви, брудний, забруднений з ніг до голови землею і мазутом, зайдете в душ, виллєте на себе відро води і вийдете. Купуйте кілька йоржиків різного діаметру (вони коштують недорого), щоб не помилитися з розмірами, найкраще брати спеціальні йоржі для чищення кальяну. Обов'язково візьміть у комплект маленький йоржик, який дозволить не тільки зручно чистити важкодоступні місця, але й буде незамінним при чищенні закруглених трубчастих деталей.
А по-друге, забудьте про “спеціальні” миючих засобах для кальяну, лимонної кислоти, соде розведеної оцтом та інших проблем. Ми ласкаво і ніжно чиститимемо улюблений апарат, а не видалятимемо іржу зі застарілої каструлі. Тому беремо звичайний миючий засіб, який ви використовуєте для посуду.
Отже, для початку повністю розбираємо кальян (на скільки це дозволяють зробити технічні характеристики вашого пристрою) і починаємо поетапну професійну хімчистку:
Звичайно, всі деталі ретельно промиваємо водою, щоб позбутися залишків миючого засобу. Ось і все – ваш кальян після куріння протягом довгого часу знову, як новий.
Якщо всі перераховані вище дії для вас здаються непосильною працею, то купіть парогенератор. З ним ви гарантовано вичистите і шланг, і всі деталі hookah швидше, а головне ретельніше. Процес такий самий, як і з йоржиками, губками та миючим, але замість них працює пара, яка дістає навіть до найважчих місць, очищає весь нагар, залишки патоки, гліцерину та ароматизаторів, а також повністю прибирає всі сторонні запахи.
Єдина частина кальяну, яку все ж таки доведеться мити вручну – це колба.
В ідеалі мити кальян потрібно після кожного покуру. Але давайте дивитися правді у вічі, хто буде після важкого робочого дня і щільної забивочки, на ніч дивлячись, іти чистити весь апарат. Якщо у вас в цей момент майнула думка “Я піду”, то наша повага і подальші поради вам ні до чого. Для інших лінивих димних ненажер пару лайфхаків, як відстрочити миття всього кальяну:
Але як уже говорилося, правильно відразу мити кальян після куріння, максимум через пару забивань поспіль. Ось, власне, і все. Куріть якісні смачні тютюни, доглядайте свій апарат і не забувайте вчасно міняти розхідники.